A veszettség viszont ma ténylegesen újra fenyegető veszélyt jelent, rókák vérében ugyanis ismét megtalálták a halálos kórt. Magyarországon 1949 óta egyetlen emberi veszettség eset sem fordult elő.
Pont mostanában szerették volna a kutyák esetében kötelező éves védőoltás gyakoriságát is ritkítani. Sajnos ez most aktualitását vesztette. A héten másfél milliónyi veszettségi vakcinát szórtak ki csalétekbe rókáknak, vadon élő ragadozóknak. Több helyen két hetes ebzárlatot rendeltek el. Az ebzárlatra és a kutyasétáltatás tilalmára vonatkozó táblákat ilyen esetben fokozottan figyelembe kell venni. A furcsán, túlságosan barátságosan viselkedő, ember közelségét kereső rókákat, egyéb vadállatokat illetve az eleve lakott területeken élő egyedeket jelenteni kell a hatósági állatorvosnál, jegyzőnél, vadásztársaságnál. A veszettség csak harapással terjed, melynek során a fertőzés közvetlenül a véráramba kerül. Amennyiben az állat, legyen az kutya vagy macska, embert harap és nem rendelkezik legalább két hétre visszamenően veszettségoltással, úgy azonnal forduljunk orvoshoz. A háziállatok esetében célszerű a harapást elkövető állatot megfigyelés alá helyezni. Az előírt megfigyelési karantén a hatósági telepeken legalább 14 nap. Amennyiben az állat nyálával már üríthette a betegséget,úgy az a megfigyelési időszakon belül meg is fog betegedni. Ebben az esetben a harapott személy meg kell kapja az ellenanyag injekció kúrát. A betegség emberre és állatra egyaránt 100 % – ban halálos. Tehát egyáltalán nem is gyógyítható. Ezért a megelőzésre kell fordítani a hangsúlyt. Mivel vadon élőállatok esetében a karanténos megfigyelés általában nem lehetséges, a z injekció kúra minden esetben elkerülhetetlen egy egy harapásos baleset bekövetkeztével.
néhány szót a vadon élő ragadozók számára kihelyezett oltóanyagról. Ehető csalétekbe helyezik, melyeket a NÉBIH és a vadásztársaságok felügyelete alatt, országos akció keretében, repülőgépekről és gyalogos történő kiszórással terítenek. Az érintett külterületeket, piros, kétnyelvű táblákkal is körbeveszik a bevezető utak mentén. Kutyasétáltatás ezeken a területeken tilos. Ha itt elhullott állatot találunk, érdemes a hatóságokat-állatorvost, jegyzőt vagy vadásztársaságot értesíteni. A kiskorúak tájékoztatása a vöröslő tiltótáblák értelméről szintén fontos feladat. A vakcinákban található vírussal való érintkezés veszélyes.
Háziállataink esetében legyünk különösen figyelmesek. Szabadba kijáró macskák veszettség elleni beoltási ajánlott. A kutyáké így is úgy is kötelező.